آموزش تبدیل اکسل به پی دی اف

آموزش تبدیل اکسل به پی دی اف

یکی از امور رایجی که در رابطه با نرم افزار اکسل صورت می گیرد، تبدیل اکسل به پی دی اف است. تمامی جداول و اطلاعاتی که در اکسل تهیه می کنید، در انتها به عنوان work book یا کارپوشه سیو می گردند. برای اینکه بتوانید این گزارشات را در قالبی دیگر همچون پی دی اف تهیه نمایید، می بایست از روش های تبدیل اکسل به pdf بهره گیرید. در ادامه، این روش ها را ذکر خواهیم کرد.

۱. نحوه تبدیل اکسل به پی دی اف بدون بهم ریختگی

بسیاری از کاربرانی که در پی تبدیل اکسل به پی دی اف هستند، خواستار تبدیل اکسل به پی دی اف، بدون بهم ریختگی می باشند. با ارائه راهکارهای مناسب، این افراد را یاری خواهیم کرد:

اولین قدم

اولین قدمی که باید به منظور تبدیل اکسل به پی دی اف بدون بهم ریختگی بردارید، در اختیار داشتن برنامه ای مثل Microsoft Office Excel و باز کردن فایل اکسل در همین برنامه می باشد. البته می توانید فایل اکسل را به طور مستقیم و از Desktop باز کنید.

دومین قدم

دومین قدمی که نیازمند برداشتن از سوی شماست، مراجعه به منوی بالا در برنامه Microsoft Office Excel و کلیک بر روی گزینه ای به نام ACROBAT خواهد بود.

سومین قدم

حالا باید با کلیک بر روی Create PDF، برگه ای که قصد تبدیل آن به پی دی اف را دارید؛ انتخاب کنید. یادتان نرود برای فایل مورد نظر، یک اسم انتخاب کنید و بعد آن را ذخیره نمایید.

آخرین قدم

برای اینکه موفق به مشاهده پی دی اف مورد نظر شوید، می بایست یکی از برنامه های PDF Reader را در اختیار داشته باشید تا بتوانید از طریق آن، فایل جدید را باز کرده و به آن دسترسی یابید.

توجه

اگر Adobe Acrobat را نصب نمودید، اما همچنان موفق به مشاهده برگه Acrobat در برنامه Microsoft Office Excel نشدید؛ می توانید این دستورالعمل را دنبال کنید:

به منوی برنامه مراجعه نموده و از قسمت File، Options را انتخاب کنید. اکنون از میان گزینه های موجود، Add-ins را برگزیده و سپس Manage و  COM Add-ins را بزنید. اقدام بعدی که می بایست انجام دهید، فعال کردن تیک مربوط به Adobe PDF و فشردن کلید OK می باشد.

چگونه اکسل را به پی دی اف تبدیل کنیم؟

۲. نحوه تبدیل اکسل به پی دی اف آنلاین

برای تبدیل اکسل به پی دی اف آنلاین می توان از طریق سایت های بخصوصی اقدام کرد. سایت هایی که این امکان را در اختیار کاربران نهاده و کار آنها را آسان ساخته اند. در حال حاضر سایت های مختلفی، این امکان را فراهم نموده اند.

یکی از آنها وبسایت https://smallpdf.com/excel-to-pdf است. کاری که در این سایت باید انجام دهید؛ آپلود کردن فایل اکسل است. پس از آن وبسایت مورد نظر به صورت آنلاین، عملیات تبدیل اکسل به پی دی اف را انجام داده و آن را به فرمت مناسب، تبدیل می نماید.

نحوه تبدیل اکسل به پی دی اف آنلاین

۳. روشی دیگر جهت تبدیل اکسل به PDF

اگر به دنبال راهی دیگر برای تبدیل اکسل به پی دی اف می گردید، می توانید از دستورالعمل ساده Save as بهره بگیرید. اگر هدفتان صرفا به نمایش درآوردن فایل اکسل در هر سیستم عامل یا کامپیوتر بوده و ویرایش و تغییر محتویات مندرج در این فایل، مد نظر نیست؛ می توانید از این دستور پیروی نمایید. این کار طی چند مرحله ساده صورت می گیرد که در زیر به آن اشاره شده است:

مرحله نخست

ابتدا در منوی سمت چپ، عبارت File را یافته و در آن، گزینه Save as را بزنید.

مرحله دوم

در این مرحله از تبدیل اکسل به پی دی اف می بایست محل ذخیره فایل پی دی اف را مشخص کنید.

مرحله سوم

حالا باید برای فایل مورد نظر، اسمی انتخاب کرده و آن را در قسمت File Name وارد نمایید.

مرحله چهارم

اقدام بعدی که می بایست از سوی شما صورت گیرد، انتخاب فرمت PDF از بخش Save as type است.

مرحله آخر

در انتها دکمه Save را جهت ذخیره سازی نهایی فایل فشار داده و اجازه دهید فایل مورد نظرتان به صورت پی دی اف ذخیره گردد.

مناسب ترین روش برای تبدیل اکسل به pdf

۴. تبدیل اکسل به پی دی اف در یک صفحه

اگر می خواهید فایل اکسل را به پی دی اف تبدیل نموده و تنها یک صفحه را به آن اختصاص دهید؛ می بایست از طریق گزینه Options وارد پنجره مربوط به آن شده و سپس در بخش مربوط به Pages و در قسمت From عدد ۱ و در قسمت To نیز عدد ۱ را قرار دهید.

در ادامه بخوانید: روش های حفاظت فایل در اکسل

۵. با استفاده از دستورالعمل Print، اکسل را به پی دی اف تبدیل نمایید

علاوه بر دستورالعمل Save As می توان دستور دیگری را جهت تبدیل اکسل به پی دی اف اجرا نمود. برای این کار می توانید از گزینه Print کمک بگیرید. از بخش File، امکان دسترسی به این آیتم را خواهید داشت. با انتخاب این آیتم، گزینه هایی به شما نشان داده می شوند که می توانید از میان آنها، Microsoft Print to PDF را برگزینید. با این کار، دیگر اطلاعات روی کاغذ چاپ نشده و به جای آن در یک فایل PDF ذخیره می گردند. نام مناسبی را برای این فایل انتخاب کرده و آن را در محلی مشخص از کامپیوتر سیو نمایید.

راه های تبدیل اکسل به پی دی اف

یادگیری تمام نکات اکسل به راحت ترین شکل ممکن

اگر خواهان چشیدن طعم شیرینی همچون استقلال مالی هستید، اگر می خواهید مهارت های جدیدی در خود ایجاد کرده تا با استفاده از آنها بتوانید زندگی بهتری برای خود خلق کنید؛ لازم است حتما اکسل را یاد بگیرید. تبدیل اکسل به پی دی اف، تنها یکی از صدها مهارتی است که به این نرم افزار مربوط می باشد. قطعا با فراگیری سایر آپشن های این برنامه، شما به یک فرد توانمند تبدیل خواهید شد. فردی که تقریبا همه مشاغل از او استقبال کرده و به دنبالش هستند. با دریافت دوره آموزش مقدماتی تا پیشرفته اکسل ۲۴ وب لرن، تمامی مباحث مهمی که مربوط به این نرم افزار هستند را به بیانی واضح و رسا یاد گرفته و در آخر، با ایجاد مهارت های بیشتر در خود، روی خوش زندگی را خواهید دید! برای مشاهده اطلاعات بیشتر درباره این دوره، می توانید به صفحه دوره اکسل مراجعه کنید.

کلام پایانی

تبدیل اکسل به پی دی اف، یکی از راحت ترین کارهایی است که می توان انجام داد. کافیست روش های انجام این کار را بدانید، پس از آن از این امر استقبال کرده و به آسانی، از پس آن بر خواهید آمد. حتما روش های ذکر شده تا به اینجا را دنبال کنید تا دیگر برای چنین کاری، نیازمند کمک دیگران نباشید.

سوالات متداول

برای تبدیل اکسل به پی دی اف از چه روش هایی می توان کمک گرفت؟

روش های متعددی جهت تحقق این امر وجود دارند. با دنبال کردن متن مورد نظر به پاسخ سوالات خود خواهید رسید.

ساده ترین روش برای تبدیل اکسل به پی دی اف چیست؟

یکی از راحت ترین روش ها برای انجام این کار، پیروی از دستور Save as می باشد. آن را در قسمت بالا توضیح داده ایم.

برای تبدیل اکسل به پی دی اف می توان از سایت های آنلاین کمک گرفت؟

بله سایت های Adobe و smallpdf در این باره کمکتان خواهند کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا