آموزش خروجی گرفتن از ایلوستریتور

آموزش خروجی گرفتن از ایلوستریتور

یکی از اقداماتی که با استفاده از برنامه ایلوستریتور می توان انجام داد، ایجاد چند نوع فایل و سپس خروجی گرفتن از آنها می باشد. مثلا اگر فقط با چند عنصر در این برنامه روبرو باشید یا یک سند کامل در اختیار داشته و یا اینکه چند آرت بورد در یک سند را داشته باشید، می توانید از هر کدام از آنها خروجی بگیرید. خروجی گرفتن از ایلوستریتور در فرمت های مختلف صورت می گیرد. AI فرمت ویژه ایلوستریتور است. در ادامه، نحوه خروجی گرفتن از ایلوستریتور را مورد بررسی قرار خواهید داد.

چگونه فایل ها را در ایلوستریتور ذخیره کنیم؟

اگر در ایلوستریتور، فایلی دارید که می خواهید آن را در هر یک از فرمت های EPS، AI و PDF ذخیره نموده و در آخر، از آنها خروجی بگیرید، مستلزم پیمودن این مسیر خواهید بود:

اول

با مراجعه به منوی بالا و انتخاب گزینه File و انتخاب گزینه Save، اقدام به ذخیره سازی و خروجی گرفتن از ایلوستریتور نمایید.

دوم

اگر می خواهید از فایل فعلی، یک نسخه جدید تهیه نموده و تغییرات را روی همین نسخه اعمال کنید؛ می توانید مسیر دیگری را در پیش گیرید: File >> Save As

سوم

همچنین جهت تهیه نسخه کپی از فایل فعلی نیز می توانید وارد File شده و آنجا Save a copy را بزنید.

چهارم

در مرحله بعدی می بایست محلی که قرار است فایل شما در آن ذخیره گردد را مشخص نمایید. همچنین ملزم به انتخاب یک نام مناسب برای مکان مورد نظر خواهید بود.

پنجم

منوی کشویی که در پایین صفحه قرار گرفته را می بینید؟ آنجا یکی از فرمت های موجود را برگزینید.

ششم

در آخر با انتخاب گزینه Save، پنجره ای به اسم Options باز می شود. در این پنجره می توانید تنظیمات مرتبط با فرمت انتخاب شده را انجام دهید.

مراحل خروجی گرفتن از ایلوستریتور

چه تنظیماتی را در پنجره Options می توان انجام داد؟

در مقاله ایجاد سند، باز کردن سند و ذخیره سند در ایلوستریتور هم گفتیم که برای اینکه به نتایج بهتری در رابطه با خروجی گرفتن از ایلوستریتور دست یابید، باید به بخش تنظیمات، توجه بیشتری داشته باشید. می خواهیم ببینیم در پنجره Options چه تنظیماتی را می توان انجام داد؟

گزینه Version

در صورتی که فرمت انتخاب شده از سوی شما، AI و یا EPS باشد؛ می بایست نسخه ای از ایلوستریتور که قابلیت سازگاری با فایل مورد نظر شما را دارد، در بخش Version انتخاب نمایید. منوی مربوط به آن را در قسمت بالا خواهید دید.

گزینه Adobe PDF

در صورتی که فرمت، PDF باشد؛ می بایست Adobe PDF را انتخاب کنید. این نسخه، امکان پشتیبانی از فایل هایی با این فرمت را داشته و جهت گرفتن خروجی pdf در ایلوستریتور، مناسب خواهد بود.

گزینه Fonts

در بخش Fonts چه اقداماتی را می توان انجام داد؟ در این قسمت می بایست فونت هایی که در فایل مورد نظر، آنها را به کار برده اید، انتخاب کرده و آنها را در این فایل جای دهید. در این صورت فردی که فایل شما را دریافت می کند، امکان نصب همین فونت ها و استفاده از آنها را خواهد داشت.

گزینه Create PDF Compatible File

می خواهیم بدانیم کاربرد Create PDF Compatible File در این پنل چیست؟ با استفاده از این گزینه می توانید این امکان را به وجود آورید که فایل شما در برنامه هایی که از نسخه PDF پشتیبانی می کنند، باز شود. همچنین این فایل، امکان باز شدن در برنامه هایی که از فایل ایلوستریتور پشتیبانی می کنند را نیز خواهد داشت.

گزینه Include Linked Files

گزینه دیگری به نام Include Linked Files را خواهید داشت. این یعنی اینکه امکان ذخیره سازی فایل لینک شده در کنار فایلتان را هم خواهید داشت.

گزینه Embed ICC Profiles

سایت creativecloud می گوید تنظیمات مربوط به Embed ICC Profiles، ضروری به نظر نمی رسد. برای چاپ کار در چاپخانه ممکن است این گزینه به کارتان آید.

گزینه Use Compression

جهت کم کردن از حجم فایل موجود می توانید گزینه Use Compression را انتخاب کنید.

گزینه Save Each Artboard to a Separate File

Save Each Artboard to a Separate File به فایل هایی که حاوی چند صفحه کاری هستند، مربوط می باشد. زمانی که این گزینه را فعال می کنید، یعنی همزمان دو فایل را ذخیره خواهید کرد. یکی فایل مرتبط با هر یک از صفحات کاری است و دیگری فایلی است که تمام صفحات کاری را در بر می گیرد.

خروجی گرفتن از ایلوستریتور برای چاپ

نکته ای که در خصوص خروجی گرفتن از ایلوستریتور برای چاپ وجود دارد، این است که بهتر است فرمتی را انتخاب کنید که تنها قابلیت چاپ داشته باشد، بلکه قابلیت ویرایش در ایلوستریتور را هم دارا باشد. در مجموع برای خروجی گرفتن از ایلوستریتور برای چاپ می بایست این گام ها را بردارید:

وارد بخش File شده و آنجا گزینه Export و سپس Export As را بزنید. در ادامه به تعیین محل ذخیره و اسم مناسب برای آن بپردازید. سپس روی گزینه Export کلیک کنید. کاری که در انتها باید انجام دهید، مشخص ساختن فرمت مورد نظر شماست. تنظیمات مربوط به هر فرمت را می توانید در پنجره مربوط به آن که پنجره Options است انجام دهید.

خروجی jpg در ایلوستریتور

اگر به دنبال گرفتن خروجی عکس از ایلوستریتور هستید، ملزم به انتخاب فرمت jpg خواهید بود. برای خروجی jpg در ایلوستریتور، همه مراحلی که در قسمت قبل گفتیم، تکرار می شوند. تنها کاری که باید انجام دهید، این است که فرمت را بر روی jpg قرار دهید.

خروجی گرفتن از ایلوستریتور برای وب

اگر هدفتان از خروجی گرفتن از ایلوستریتور این است که فایل نهایی را برای وب آماده سازی کنید، می بایست فرمت JPEG را در آخر انتخاب نمایید. این فرمت باعث حفظ اطلاعات رنگی تصویر شده و حجم فایل را فشرده می سازد. بنابراین اگر فایل مورد نظر شما یک عکس است و می خواهید آن را در وب منتشر کنید، می بایست ابتدا گزینه Save For Web & Devices را برای خروجی گرفتن انتخاب نموده و در انتهای کار، فرمت JPEG را برگزینید.

همچنین فرمت دیگری که می توانید انتخاب کنید و با استفاده از آن، امکان انتشار تصاویر باکیفیت در وب را به وجود آورید، PNG است. این فرمت نیز سبب فشرده سازی فایل می شود، با این تفاوت که به کیفیت آن خللی وارد نمی سازد. با انتخاب این فرمت، پس زمینه شفاف به حالت خود باقی مانده و تصاویر ۲۴ بیتی نیز به طور کامل پشتیبانی خواهند شد. برای خروجی گرفتن فایل با این فرمت، کافیست فرمت PNG را در آخر کار انتخاب کنید.

خروجی گرفتن از ایلوستریتور برای وب

فرمت PNG، مناسب برای خروجی گرفتن لوگو در ایلوستریتور

فرمت PNG جهت خروجی گرفتن لوگو در ایلوستریتور نیز مناسب بوده و یکی از بهترین انتخاب های ممکن به شمار می رود. برای اینکه بتوانید خروجی با کیفیت تری داشته باشید، می بایست در پنجره مربوط به این فرمت، مقدار pp3300 را در بخش رزولوشن انتخاب کنید.

خروجی وکتور از ایلوستریتور

نکته قابل توجه اینکه اگر با یک فایل گرافیکی سروکار داشته و قصد دارید آن را در وب انتشار دهید، این بار برای خروجی گرفتن آن، می بایست گزینه Save For Web & Devices را انتخاب کرده و سپس فرمت SWF را انتخاب کنید. این اقدام سبب خروجی گرفتن از متن گرافیکی شده و آن را به Flash Dynamic تبدیل می سازد تا قابلیت انتشار در وب را داشته باشد. همچنین این فرمت برای خروجی گرفتن فایل هایی که مبتنی بر وکتور هستند، مناسب به نظر می رسد.

خروجی گرفتن از ایلوستریتور برای کورل

اگر در خصوص خروجی گرفتن از ایلوستریتور، هدفی همچون آماده سازی فایل جهت استفاده در برنامه کورل دراو را دنبال می کنید، نیاز است مانند مراحل قبل، اقدامات لازم را انجام داده و در آخر، فرمت Wmf را انتخاب کنید. با این کار، فایل مورد نظر برای استفاده در کورل آماده شده و قابلیت اجرا در آن را خواهد داشت. همچنین در ادامه پیشنهاد می کنیم مقاله تفاوت کورل و ایلوستریتور را هم مطالعه کنید.

خروجی گرفتن از ایلوستریتور برای فتوشاپ

در مقاله تفاوت فتوشاپ و ایلوستریتور هم گفتیم که هدف برخی از کاربران برای خروجی گرفتن از ایلوستریتور، آماده سازی فایل جهت استفاده در برنامه فتوشاپ است. برای این کار باید فایل خود را با فرمت PSD ذخیره کنید. اگر با سیستم ویندوز سروکار دارید، در انتهای کار، گزینه Save را زده و سپس فرمت مورد نظر را انتخاب کنید. اگر سیستم پیش رویتان مک است، می بایست گزینه Export را زده و همین فرمت را برگزینید. پس از انتخاب فرمت مذکور، امکان تبدیل لایه های فایل به رستر فراهم می گردد.

چطور از ایلوستریتور، خروجی بگیریم؟

افزایش مهارت و درآمد با ایلوستریتور

اگر به دنبال خروجی گرفتن از ایلوستریتور و آشنایی با تمامی جزئیات این کار هستید، نباید به موارد ذکر شده اکتفا کنید. موضوعات و نکات بیشتری در این خصوص وجود دارند که آنها را در دوره آموزشی جامع ایلوستریتور ۲۴ وب لرن خواهید آموخت. همچنین با موضوعات مهم دیگری در این دوره روبرو می شوید که همگی به افزایش مهارت و درآمدهای شما کمک خواهند کرد. پیشنهاد ما به شما، دریافت این دوره پر تخفیف و بهره مندی از آن جهت توسعه زندگی فردی تان است. برای مشاهده اطلاعات بیشتر درباره این دوره، به صفحه دوره آموزش ایلوستریتور مراجعه کنید.

کلام پایانی

خروجی گرفتن از ایلوستریتور، نیازمند طی نمودن مراحل خاصی است. مراحلی که در قسمت بالا به آن پرداختیم. این کار با استفاده از چند فرمت مختلف صورت می گیرد. اگر مطالب فوق را به دقت دنبال کرده و آنها را به مرحله اجرا درآورید، از این پس می توانید خود به تنهایی از عهده این کار برآمده و به سرعت آن را انجام دهید.

سوالات متداول

برای خروجی گرفتن از ایلوستریتور چه باید کرد؟

خروجی گرفتن از ایلوستریتور که با فرمت های مختلف، امکان پذیر می باشد، نکات خاصی دارد که در این مطلب به آنها پرداختیم.

برای خروجی گرفتن از ایلوستریتور برای فتوشاپ، کدام فرمت پیشنهاد می شود؟

فرمت PSD برای این امر، کاملا مناسب بوده و سبب خروجی گرفتن فایل برای فتوشاپ خواهد شد.

برای خروجی گرفتن عکس و انتشار آن در وب، کدام فرمت را انتخاب کنیم؟

هر یک از فرمت های PNG و JPG را می توانید برگزینید. فرمت PNG، مانع از کاهش کیفیت عکس می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا