تفاوت کورل و ایلوستریتور

تفاوت کورل و ایلوستریتور

کورل دراو و ایلوستریتور، هر دو از نرم افزارهای فوق العاده کاربردی به شمار می آیند. نرم افزارهایی که طراحی های مبتنی بر بُردار انجام داده و با نتایجی بی نقص و عالی همراه می باشند. این دو با برخورداری از امتیازات گسترده توانسته اند توجه گرافیست ها را به خود جلب نمایند. در ادامه قصد داریم تا موضوعی را تحت عنوان «تفاوت کورل و ایلوستریتور» بیان نماییم. تفاوت هایی که میان این دو برنامه، فاصله ای اندک را به وجود آورده اند.

تفاوت کورل و ایلوستریتور در یک نگاه

برای اینکه بهتر به تفاوت کورل و ایلوستریتور پی ببرید، ابتدا ویژگی های آنها را بیان کرده و سپس مقایسه ای را میانشان انجام خواهیم داد:

کورل دراو و ویژگی های آن

یکی از حرفه ای ترین نرم افزارهای گرافیکی مبتنی بر وکتور که تصاویر دو بعدی را به بهترین نحو ویرایش می کند، کورل دراو است. کسانی که در حوزه مهندسی، طراحی و بازاریابی فعالیت می کنند، توجه ویژه ای به آن معطوف داشته اند. در ادامه به بررسی ویژگی های کورل دراو خواهیم پرداخت:

۱. با کورل دراو، تصاویر را به نقاشی تبدیل سازید

کورل دراو با ویژگی های متعددی همراه است. یکی از آنها، قابلیت تبدیل تصاویر به نقاشی می باشد. در نتیجه کاربران می توانند تصاویر را به ویرایش درآورده و آنها را به نقاشی های زیبایی بدل سازند. این امر در سریع ترین زمان ممکن صورت می گیرد.

۲. فونت ها را مدیریت کنید

یکی از ویژگی های اساسی کورل دراو که منجر به تفاوت کورل و ایلوستریتور گردیده، امکان مدیریت بهینه فونت هاست. با حضور این برنامه می توانید به همه فونت های موجود در اینترنت و سیستم دسترسی یافته و آنها را در پروژه های مختلف به کار گیرید.

۳. تصاویر بهبود یافته به لطف کورل

کورل دراو قادر است رزولوشن تصاویر را به بالاترین سطح ممکن تغییر داده و در نهایت، عکس هایی واضح و با کیفیت را به کاربران تحویل دهد.

۴. ارتقاء کیفیت عکس ها، دیگر دشوار نیست

تا زمانی که کورل دراو نزد شماست، تغییر کیفیت عکس های مبتنی بر پیکسل و بیت مپ، امر دشواری نخواهد بود. شما می توانید با کمک این نرم افزار، تغییرات مطلوبی را در اینگونه عکس ها به وجود آورده و آنها را به تصاویر وکتوری تبدیل سازید.

کورل دراو بهتر است یا ایلوستریتور؟

۵. دسترسی آسان به طراحی های این برنامه

سایت illustratorhow نیز می گوید از دیگر ویژگی های این برنامه که به عنوان تفاوت کورل و ایلوستریتور می توان برشمرد، دسترسی آسان به طراحی هایی است که در آن وجود دارد. فرآیند دسترسی، از هر نقطه زمانی و مکانی، امکان پذیر خواهد بود.

ایلوستریتور و ویژگی های متعلق به این نرم افزار

پیش از بررسی تفاوت کورل و ایلوستریتور، بهتر است به ویژگی های ایلوستریتور پی ببرید. قطعا شناخت این ویژگی ها به درک عمیق تفاوت های میان این دو برنامه، کمک شایانی خواهد کرد. ایلوستریتور که پروژه های گرافیکی را طراحی نموده و در ساختار خود از معادلات ریاضی بهره می برد؛ در هر دو نسخه دسکتاپ و موبایلی موجود است. یکی از مزایای این نرم افزار این است که می توان انواع جداول، لوگوها، گراف ها، ایلوستریشن ها و نمودارها را توسط آن ترسیم کرد. در ادامه به بررسی ویژگی های آن خواهیم پرداخت:

۱. نگران اشکالات موجود در Document ها نباشید

تا وقتی ایلوستریتور در کنار شما حضور دارد؛ نیازی نیست نگران اشکالات و نواقص موجود در Document ها باشید. این برنامه قادر است اشکالات احتمالی را رفع نموده و اثری از آنها باقی نگذارد.

۲. کپی پیست کردن امکانات برنامه

یکی از ویژگی های متعلق به ایلوستریتور که سبب تفاوت کورل و ایلوستریتور شده، Cut، Copy & Paste کردن امکانات متعدد آن است. همچنین کاربران می توانند به لطف حضور آن، تعداد چشمگیری Artboard را ایجاد نمایند. این قابلیت باعث شده تا کاربر، امکان کار با داکیومنت های مختلف در قالب یک پروژه را پیدا کند.

۳. هایلایت کردن عبارات نادرست در متن

فرض کنید در حال تایپ کردن یک متن در ایلوستریتور هستید و عبارات یا کلمات را نادرست تایپ کرده اید و دارای غلط املایی هستید. نیاز نیست وقت بگذارید و دنبال این غلط ها بگردید، ایلوستریتور با هایلایت کردن، آنها را سریع تر پیدا کرده و به شما نشان می دهد. در نتیجه، وقت کمتری صرف جستجوی این عبارات و رفع اشکال خواهد شد.

۴. دارای ساختار بی نقص و کامل

یکی دیگر از دلایلی که باعث تفاوت کورل و ایلوستریتور شده و امتیازات بیشتری به ایلوستریتور بخشیده، ساختار کامل و بی نقص آن است. در واقع می توان گفت این برنامه، یکی از بی نقص ترین ها در بین رقباست.

ایلوستریتور یا کورل دراو؟

۵. یکه تاز از لحاظ سرعت در زمینه عملکرد و خروجی

تفاوت کورل و ایلوستریتور، تنها به ساختار آنها ربط پیدا نمی کند، بلکه به عملکرد و خروجی گرفتن آنها نیز بستگی دارد. حقیقت این است که ایلوستریتور، عملیات خروجی گرفتن را سریع تر انجام داده و در زمان استفاده از افکت های مختلف نیز عملکرد بهتر و پر سرعت تری دارد.

۶. لذت هرچه بیشتر هنگام کار با ابزارهای Shape

زمانی که می خواهید با ابزارهای فوق در ایلوستریتور کار کنید، این امر برایتان لذت بخش خواهد بود؛ چرا که می توانید این ابزارها را با هم ادغام کرده و یا آنها را از هم کم کنید.

۷. امکان استفاده از فروشگاه آنلاین Adobe Stock برای کاربران

در مقاله تفاوت فتوشاپ و ایلوستریتور هم گفتیم که فروشگاه آنلاین Adobe Stock یکی از بسترهای مناسبی است که برای کاربران ایلوستریتور فراهم گردیده و این امکان به دلیل ساخت این برنامه توسط کمپانی Adobe مهیا گشته است.

۸. انعطاف پذیری

انعطاف پذیری ایلوستریتور بدین معناست که از این نرم افزار، دو نسخه ویندوز و مک موجود است و بنابراین می توان از آن در هر دو این سیستم ها استفاده نمود.

۹. از پلاگین های گسترده ایلوستریتور، لذت ببرید

تفاوت کورل و ایلوستریتور به ویژگی های این دو باز می گردد. یکی از ویژگی های ایلوستریتور که سبب تمایز آن شده، برخورداری از پلاگین های متنوع می باشد. در نتیجه کاربران می توانند صفحات زیبا و متعددی را از دل طراحی ها استخراج کنند.

۱۰. تصاویر گرافیکی دلخواه را با ایلوستریتور بسازید

یکی دیگر از ویژگی های خوب ایلوستریتور که سبب برتری بخشیدن به آن گردیده، امکان خلق تصاویر گرافیکی دلخواه با رنگ های مختلف می باشد. همچنین امکان ایجاد براش ها نیز مهیا بوده و می توان تمامی آنها را ذخیره نمود.

مزیت ایلوستریتور نسبت به کورل دراو

کورل‌ دراو یا ایلوستریتور؟

در این قسمت می خواهیم تفاوت کورل دراو و ایلوستریتور را برشمرده و به شما در انتخاب این برنامه ها کمک کنیم:

۱. دارای کاربردهای متفاوت

اولین تفاوت کورل و ایلوستریتور به کاربردهایشان مربوط می شود. کورل جهت طراحی الگوهای چاپی، بروشور، کاتالوگ، لوگو، برندینگ، بازاریابی، ایجاد تصاویر شماتیک، نقشه ها و جداول و صنایع پوشاک و نساجی مورد توجه قرار گرفته است.

ایلوستریتور برای طراحی لوگو، بروشور و کاتالوگ، ایجاد جداول و طراحی الگوهای چاپی نیز مورد استفاده قرار می گیرد؛ اما کاربرد آن، منحصر به این موارد نیست. این نرم افزار، طراحی ۳ Objects، ایموجی، لوگو، IT، طراحی وب، بازی های ویدئویی سخت و پیچیده، بسته بندی و صنعت مد و فشن را بر عهده دارد.

۲. از لحاظ کاربری

تفاوت کورل و ایلوستریتور به نحوه کاربری آنها ارتباط می یابد. برای مثال کاربرانی که در سطح ابتدایی قرار داشته و قصد دارند با نرم افزارهای بُرداری کار کنند، می توانند کورل دراو را برگزینند؛ چرا که دارای کاربری ساده تری است.

۳. کدام یک، نرم افزار قوی تری دارند؟!

با یک نگاه کلی به تفاوت کورل و ایلوستریتور می توان متوجه شد که ایلوستریتور، سیستم نرم افزاری پر قدرت تری داشته و این موضوع را برخی از کارشناسان اعلام داشته اند.

۴. آیا پالت رنگی در هر دو یکسان است؟

خیر. یکی از موضوعاتی که سبب ظهور تفاوت کورل و ایلوستریتور شده، پالت های رنگی متعلق به آنهاست. ایلوستریتور دارای پالت رنگی متنوع تری بوده و امکان انتخاب رنگ های گسترده و دلخواه را به کاربران می بخشد.

۵. تمرکز بیشتر بر کورل دراو در بازار کار ایران

حقیقت این است که کورل دراو به دلیل محیط کاربری راحت تری که دارد، بیشتر در کانون توجه بوده و در بازار کار کشور رواج یافته است. این موضوع را با بررسی آگهی های استخدامی و نیاز آنها به این برنامه به عنوان یک مهارت در نیروهای کار را می توان دریافت.

۶. امکان سوئیچ کردن در نرم افزارهای شرکت ادوبی

شرکت ادوبی که نرم افزارهای متعددی همچون ایلوستریتور، فتوشاپ، فوتوگرافر و استاک را طراحی نموده، امکان سوئیچ کردن در هر یک از آنها را به نحوی عالی میسر نموده است. به گونه ای که هیچ یک از نرم افزارهای دیگر حتی کورل دراو نیز نتوانسته اند به پای آنها برسند.

فرق ایلوستریتور با کورل دارو چیه؟

کورل دراو و ایلوستریتور، مهارت هایی که نیاز خواهید داشت

این روزها در بسیاری از آگهی های استخدامی مشاهده می شود که بسیاری از شرکت ها به نیروهای مسلط بر ایلوستریتور و کورل دراو نیاز داشته و از آنها دعوت به همکاری نموده اند. لذا با یادگیری این برنامه ها می توانید توجه این شرکت ها را به خود جلب کرده و شانستان را برای استخدام، افزایش دهید. اگر واقعا خواهان یادگیری کورل دراو و ایلوستریتور هستید، می توانید با دریافت دوره های هر یک که به طور جامع در ۲۴ وب لرن عرضه گردیده اند، مهارت های بیشتری را در خود به وجود آورید. این دوره ها دارای سرفصل های کامل و همچنین بیان ساده و روانی بوده و با قیمتی بی نظیر تقدیم حضورتان می گردند. برای مشاهده اطلاعات بیشتر درباره آن ها، به صفحه دوره آموزش ایلوستریتور و دوره آموزش کورل مراجعه کنید.

کلام پایانی

در این متن به بررسی تفاوت کورل و ایلوستریتور پرداختیم و متوجه شدیم که هر یک از این برنامه های کاربردی دارای چه تاثیر و نتایجی در انجام امور مختلف هستند. بنابراین اگر تا به حال، پاسخی مناسب برای این سوال نیافته بودید: کورل بهتر است یا ایلوستریتور؟ می توانید با دنبال کردن متن بالا، به تمامی دلایل لازم برای انتخاب آنها دست یابید.

سوالات متداول

کورل در ایران، روی بورس است یا ایلوستریتور؟

قطعا با یادگیری هر دو آنها، شاهد مهارت های بیشتری در خود خواهید بود. اما اگر از دید بازار کار به آن بنگرید، کورل بیشتر در بورس است.

کدام یک از نرم افزارهای کورل و ایلوستریتور از لحاظ نرم افزاری بهترند؟

با توجه به اینکه اعلام شده ایلوستریتور دارای سیستم نرم افزاری پر قدرت تری است، لذا می توان آن را انتخاب کرد.

کاربران مبتدی که می خواهند با نرم افزارهای بُرداری کار کنند، کورل را انتخاب نمایند یا ایلوستریتور را؟

برای کاربران مبتدی، کورل، انتخاب بهتری است، چون به دلیل محیط کاربری آسان، کار با آن راحت تر به نظر می رسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا